DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej

ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA:

Do budynku prowadzą dwa wejścia. Pierwsze znajduje się przy przychodni. Schody wyposażone są w podjazd dla wózków dziecięcych. Drugie, natomiast wyposażone zostało w podjazd dla wózków dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie pomieszczenia Ośrodka Pomocy Społecznej zlokalizowane są na parterze budynku. Nie ma w nim przystosowanej do osób niepełnosprawnych toalety.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych.

Przed budynkiem wyznaczone zostały natomiast miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z Ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r., Nr 209, poz. 1243 z późn. zm.) kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej informuje, iż osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do korzystania z usług pozwalających na komunikowanie się.

Kontakt z Ośrodkiem możliwy jest w szczególności przez:

 1. korzystanie z poczty mailowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. przesyłanie faksów na numer telefonu: (91) 424 19 79
 3. na platformę ePUAP – OPSDOBRA
 4. korespondencję pisemną na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej,
  ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej nie posiada osoby posługującej się językiem migowym.

STRONA INTERNETOWA:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Strona internetowa Ośrodka jest częściowo przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie elementy na stronie spełniają minimalne wymagania kontrastu koloru treści do tła. Rozporządzenie Rady Ministrów Krajowe Rady Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 roku ustaliło kontrast na poziomie 4,5:1.

Strona internetowa jest obecnie częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 • Pliki PDF oraz wzory dokumentów zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy, przez co nie można dokonać audiodeskrypcji.

Wygląd strony:

 • zastosowano prawidłowy kontrast,
 • konsekwentna nawigacja,
 • tytuły stron wdrożone w całym serwisie, każda strona posiada swój własny tytuł stworzony w oparciu o jeden ustalony wzorzec,
 • linki prawidłowo wdrożone w całym serwisie,
 • serwis nie zawiera żadnych animowanych grafik,
 • stronę przy pomocy narzędzi przeglądarki można powiększyć do 160%,
 • publikowane na stronie cytaty są odpowiednio wyróżnione,

Wersja kontrastowa i skróty klawiszowe:

Strona internetowa posiada wersje kontrastowe (istnieje możliwość zmiany wielkości czcionki).
TAB - przejście do kolejnej sekcji
ENTER – zatwierdzanie

Deklarację sporządzono dnia 30 marca 2020 roku na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej.