Gmina Dobra i Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do kolejnej edycji Szkoły dla rodziców.

PROGRAM WARSZTATÓW DLA RODZICÓW:

Warsztaty mają na celu wsparcie uczestników w radzeniu sobie z wyzwaniami  rodzicielskimi i wypracowanie niekrzywdzących metod wychowawczych.

Uczestnicy warsztatów:

  • będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb;
  • będą lepiej rozpoznawać motywy swoich działań;
  • zdobędą umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli, radzenia sobie z trudnymi emocjami;
  • wypracują konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem;
  • poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, które pomogą im wychowywać dzieci bez przemocy;
  • poznają i będą mieli możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorów zachowań.

Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych:

  1. „Nie” dla klapsa | Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, Rodzice przyjrzą się motywom, które nimi kierują, gdy stosują określone metody wychowawcze. Będą mieli okazję wejść w rolę dziecka, tak aby poznać jego perspektywę.
  2. Uczucia | Ten blok tematyczny da Rodzicom okazję do poznania skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i kontrolowania swojego zachowania w trudnych sytuacjach.
  3. Zamiast klapsa | Czyli wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wychowawczych, które pomogą Rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, budować silną więź z nimi i pozytywnie wspierać w rozwoju.

TERMINY I MIEJSCE:

Miejsce spotkań: Publiczna  Szkoła Podstawowa w Mierzynie, ul. Kolorowa 27, 72-006 Mierzyn (stołówka szkolna),

Szkoła dla rodziców to cykl 5 warsztatów po 2 godziny dydaktyczne. Warsztaty odbywać się będą w środy w godzinach od 17:00 do 18:30.

Terminy spotkań: 8.11.2023r., 15.11.2023r., 22.11.2023r., 29.11.2023r., 6.12.2023r.,

INFORMACJA O TRENERZE

Kamila Dębińska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych. Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.

KONTAKT

ZAPISY: Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej ul. Graniczna 24a, tel. (91) 311 33 04 lub 509 572 519 (osoba do kontaktu: Joanna Huzarska)