Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodostępna szafka, w której znajdują się produkty menstruacyjne. Każda osoba potrzebująca może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić.

Do projektu Prepared przystąpił również Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej, udostępniając przy wejściu do naszego ośrodka szafkę z produktami menstruacyjnymi.

– Planujemy postawić 6 szafek (3 w Szczecinie i pozostałe w innych miastach na terenie województwa zachodniopomorskiego), gdzie osoby potrzebujące będą mogły znaleźć darmowe podpaski, tampony czy mokre chusteczki – informują organizatorki akcji.

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, która polega na stworzeniu akcji społecznej, a następnie zorganizowaniu i zrealizowaniu jej. Jego celem jest zmniejszenie ubóstwa menstruacyjnego na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Projekt powstał z inicjatywy sześciu dziewczyn: Marty Musiał, Joanny Lisowskiej, Roksany Raszkowskiej, Matyldy Perlińskiej, Barbary Zasuwy i Joanny Mrowińskiej, które nawiązały współpracę z „Akcją Menstruacyjną” – fundacją, która jako pierwsza poruszyła problem ubóstwa menstruacyjnego na większą skalę.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie: https://www.akcjamenstruacja.pl/.