1 kwietnia 2021 r. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 drogą tradycyjną czyli za pośrednictwem poczty lub podczas wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej.

W związku z rozszerzeniem zasad bezpieczeństwa na terenie całego kraju oraz w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19, w trosce o zdrowie klientów jak i pracowników prosimy o załatwianie spraw drogą elektroniczną: mailową, poprzez platformę e-PUAP, Emaptię.

Informacje dotyczące świadczeń można uzyskać pod nr telefonu (91) 311 38 10 lub na stronie internetowej Ośrodka: www.opsdobra.pl.

Dokumenty można dosyłać drogą elektroniczną, poprzez e-PUAP lub drogą mailową:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dotyczy 500+)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dotyczy świadczeń rodzinnych)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dotyczy funduszu alimentacyjnego)

Wnioski papierowe prosimy wrzucać do urny wystawionej przed Zespołem Świadczeń Rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej. Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej. Jest to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób aplikowania o wypłatę świadczenia 500+.

Wnioski elektroniczne można złożyć za pomocą:
    • systemów bankowych,
    • platformy e-PUAP,
    • platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS),
    • platformy Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl).

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500plus