Zapraszamy osoby od 65 roku życia zamieszkałe na terenie naszej gminy do skorzystania z oferty szczepień ochronnych przeciwko grypie. Przypominamy, iż szczepienia dla mieszkańców są bezpłatne, finansowane z budżetu Gminy Dobra w ramach realizacji Gminnego Programu Zdrowotnego na 2020 r.

Zapraszamy osoby od 65 roku życia zamieszkałe na terenie naszej gminy do skorzystania z oferty szczepień ochronnych przeciwko grypie. Przypominamy, iż szczepienia dla mieszkańców są bezpłatne, finansowane z budżetu Gminy Dobra w ramach realizacji Gminnego Programu Zdrowotnego na 2020 r.

Przewidywany termin dostawy szczepionek i rozpoczęcia szczepień to koniec września/początek października.

Zachęcamy osoby chętne do zgłaszania się do placówek medycznych działających na terenie Gminy Dobra:.

  1. Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Górna” w Bezrzeczu, ul. Górna 18 b
  2. Centrum Medyczne „Agmed” w Mierzynie, ul. Grafitowa 4
  3. Centrum Medyczne „ Agmed” Filia w Dobrej, ul. Graniczna 24 a
  4. Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Salus” w Dołujach, ul. Daniela 32

Uwaga:
Ilość szczepionek jest ograniczona. Osoby nie zdeklarowane w w/w placówkach zaszczepione będą za okazaniem ważnego (24 godz.) zaświadczenia lekarskiego o dobrym stanie zdrowia oraz   mogą zostać poproszone o pokrycie kosztów wykonania   szczepienia (szczegóły w placówkach).
Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości – dowodu osobistego.

Informujemy, iż od 1 września br. szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 75 roku życia są bezpłatne w ramach NFZ. Więcej informacji można uzyskać w poradni lekarza rodzinnego (POZ).
Dodatkowe informacje na temat częściowo refundowanych szczepień przeciwko grypie można uzyskać na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/tansze-lub-bezplatne-szczepienia-na-grype