W dniach 9 i 10 listopada w świetlicy w Buku odbyły się warsztaty z makramy. Dedykowane były dla pań z terenu naszej gminy. Pod okiem instruktorki pani Lidii panie uczyły się wyplatać poszewki na poduszki techniką makramy. Oj nie było łatwo, lecz z czasem szło nam coraz lepiej, a efekty po dwóch dniach zmagań przeszły nasze oczekiwania.

Ciekawie spędziły dzieci czas podczas świetlicowych warsztatów z makramy oraz  wykonywania łapaczy snów z kolorowych nitek, które to prowadziliśmy kilka dni ponieważ plątanie i nauka węzłów wymagała od uczestników wiele cierpliwości i sprawnych rąk.

Ostatnie dni lipca upłynęły nam bardzo pracowicie, dzieci uczestniczyły w warsztatach ozdabiania toreb z płótna pod czujnym okiem pani Lidki, będzie w czym zakupy nosić, torby wyszły rewelacyjnie każda inna i według własnego pomysłu.

Po raz ostatni dzieci spotkały się na zajęciach warsztatowych, sportowo –tanecznych, które prowadził pan Damian, czas za szybko mija, dzieci na zajęciach bardzo intensywnie pracowały także ostatnie warsztaty przebiegły w formie różnorodnych zabaw, odbyła się prelekcja z piramidy zdrowego żywienia, sposobu dobierania jadłospisu do naszego wysiłku fizycznego i sposobu liczenia płynów do naszej wagi ciała.

Tygodnie wakacji mijają nam bardzo szybko i pracowicie, codziennie staramy się aby nasze dzieci nie zaznały nudy i aby oderwać ich chociaż częściowo od telewizji i komputerów.

30 maja Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej zorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a w roli prowadzącej świetnie wypadła Andzia z przyjacielem Dziczkiem, którzy w formie zabawy poprowadzili dzieci w podróż dookoła świata.

Pracowicie spędziliśmy przedświąteczny okres, dzieci wraz z mamami wykonywały prześliczne dekoracje wielkanocne.