Kilka dni spędziliśmy walcząc ze  sznurkami i  szydełkiem, postanowiliśmy wykonać koszyczki ze sznurka i okazało się to nie takie proste.

Dnia 6 grudnia odbyła się w naszej świetlicy zabawa Mikołajkowa, do zabawy dzieci zachęcała i świetnie poprowadziła imprezę pani klaun Andzia z pomocnikami.

Tradycji stało się zadość, dzieci usmażyły przepyszne faworki. W pierwszej kolejności trzeba było zagnieść ciasto, następnie schłodzić w lodówce przez godzinkę i cierpliwie rozwałkować bardzo cieniutkie placki pokroić na paski i fantazyjnie pozawijać i smażyć na głębokim tłuszczu, posypać cukrem pudrem i zajadać.

6 marca odbyły się warsztaty wykonywania czekoladowników ozdobnych, które poprowadziła pani Lidia.

20 marca odbył się kiermasz w świetlicy, na którym można było zakupić smakołyki kuchni ukraińskiej i polskiej.

W okresie ferii zorganizowaliśmy dla dzieci różnorodne zajęcia, uczestnicy mogli wykonać świeczniki ozdobione sznurkiem metodą makramy, breloczki do kluczy, kolorowe tęcze, oraz starsi uczestnicy próbowali wykonać sowę na patyku.

Okres przedświąteczny dzieci w świetlicy spędzały bardzo pracowicie, wykonały piękne ozdoby do dekoracji świetlicy jak również ozdoby na choinkę metodą makramy na cynamonowych patyczkach.

W dniach 9 i 10 listopada w świetlicy w Buku odbyły się warsztaty z makramy. Dedykowane były dla pań z terenu naszej gminy. Pod okiem instruktorki pani Lidii panie uczyły się wyplatać poszewki na poduszki techniką makramy. Oj nie było łatwo, lecz z czasem szło nam coraz lepiej, a efekty po dwóch dniach zmagań przeszły nasze oczekiwania.