"Mała Pisanka – Wielka Radość" - z wizytą u seniorów

W minionym tygodniu z okazji Świąt Wielkanocnych Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej wzorem lat ubiegłych zrealizował projekt pn. „Mała Pisanka – Wielka Radość”.

Podobnie jak w latach ubiegłych udział w projekcie wzięli uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Tradycyjnie już przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, które następnie przekazały osobom starszym i samotnym z terenu gminy Dobra.

– Projekt realizowany jest w naszej gminie już od kilku lat – mówi Elżbieta Wiśniewska, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej. – Przed świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia odwiedzamy razem z dziećmi osoby starsze i samotne, umilając im przedświąteczny okres.

Często wizyta pracownika socjalnego jest jedyną w okresie przedświątecznym na jaką liczyć mogą osoby starsze zamieszkujące teren gminy Dobra.Celem realizowanego przez nas projektu jest nie tylko wsparcie osób starszych, ale również budowanie odpowiednich postaw społecznych u młodych ludzi, którzy otwierają się w ten sposób na potrzeby innych.

Wielokrotnie w trakcie takich wizyt pojawiają się łzy radości i wzruszenia. Własnoręcznie przygotowana karta świąteczna i życzenia płynące prosto z serc dzieci są najlepszym prezentem, szczególnie dla osób samotnych.

Dziękujemy pani Elżbiecie Cierzuch – Zbiegień za zaangażowanie w realizacji projektu i wspólne wykonanie z uczniami okolicznościowych kartek z życzeniami.

autor: Gracjan Broda
foto: Elżbieta Wiśniewska

Klauzula Informacyjna RODO

Klauzula informacyjna - dla osób, od których pozyskiwane są dane
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej – w związku z obowiązkiem wynikającym z RODO

>> pobierz dokument <<

Nowe Godziny Pracy Ośrodka

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!