„Mała Pisanka – Wielka Radość”

We wtorek, 27 marca z okazji Świąt Wielkanocnych pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej wzorem lat ubiegłych zrealizowali projekt pn. „Mała Pisanka – Wielka Radość”.

Podobnie jak w latach ubiegłych udział w projekcie wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Uczniowie klasy III B wraz z nauczycielką p. Karoliną Aptowicz przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, które następnie przekazały osobom starszym i samotnym z terenu gminy Dobra.

- Projekt realizowany jest w naszej gminie już od kilku lat – mówi Magdalena Lipińska, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej. - Przed świętami Wielkanocnymi oraz Bożego Narodzenia odwiedzamy, wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej, osoby starsze i samotne, wręczając im drobny upominek w postaci kartki świątecznej – dodaje Lipińska.

Zdarza się, że wizyta pracownika socjalnego jest jedyną w okresie przedświątecznym jaka spotyka osoby starsze zamieszkujące gminę Dobra.


- Celem projekt jest nie tylko wsparcie osób starszych ale również budowanie odpowiednich postaw społecznych młodych ludzi, którzy otwierają się w ten sposób na potrzeby innych – tłumaczy Lipińska.

Wielokrotnie w trakcie przedświątecznych wizyt pojawiają się łzy radości i wzruszenia u odwiedzanych osób. Własnoręcznie przygotowana karta świąteczna i życzenia płynące prosto z serc dzieci sprawiają, że osoby starsze i często samotne, chociaż w tej jednej chwili mogą poczuć się wyjątkowo.

autor: Gracjan Broda
foto: Magdalena Lipińska

Klauzula Informacyjna RODO

Klauzula informacyjna - dla osób, od których pozyskiwane są dane
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej – w związku z obowiązkiem wynikającym z RODO

>> pobierz dokument <<

Nowe Godziny Pracy Ośrodka

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!