Z opłatkiem u seniorów

W czwartek, 17 grudnia br. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej przy współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej w Dobrej zrealizował projekt „Z opłatkiem u Seniora, który kierowany jest do osób starszych i samotnych z terenu gminy. Osoby starsze i samotne często pozostają zostawione same sobie żyjąc w osamotnieniu z dala od rodziny i najbliższych.

- Zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia staramy się aby takie osoby mogły poczuć nie tylko magię nadchodzących Świąt, ale mieć świadomość, że pamiętamy o nich – mówi Magdalena Lipińska, pracownik socjalny Ośrodka.

Pracownicy socjalni wraz z dziećmi odwiedzili beneficjentów w ich domach składając świąteczne życzenia i wręczając drobne upominki.

- Dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Dobrej przygotowały świąteczne kartki z życzeniami, które wręczyły odwiedzanym osobom. Śpiewały kolędy i recytowały wierszyki o tematyce bożonarodzeniowej, sprawiając tym samym, że chociażby przez chwilę nasi beneficjenci mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia – mówi Monika Kalinowska, pracownik socjalny.

Do akcji zainicjowanej przed kilkoma laty przez pracowników socjalnych Ośrodka chętne włączają się uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej w Dobrej.

autor: Gracjan Broda
foto: OPS Dobra

Klauzula Informacyjna RODO

Klauzula informacyjna - dla osób, od których pozyskiwane są dane
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej – w związku z obowiązkiem wynikającym z RODO

>> pobierz dokument <<

Nowe Godziny Pracy Ośrodka

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!