Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej - Główny Specjalista

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze: Główny specjalista

Czytaj więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej - Główny...

Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

W związku z okresem zimowym i spadkiem temperatur, apelujemy do mieszkańców gminy Dobra o informowanie Ośrodka Pomocy Społecznej o miejscach przebywania osób bezdomnych. W dni powszednie, do godziny 15.00 zgłoszenia należy kierować pod numer telefonu (91) 424 19 79 lub (91) 311 33 93.

Czytaj więcej: Nie bądźmy obojętni na los osób bezdomnych

Jak i kiedy złożyć wniosek na 500+?

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres świadczeniowy 2018/2019, który trwa od 01.10.2018 r. do 03.09.2019 r. można składać:

Czytaj więcej: Jak i kiedy złożyć wniosek na 500+?

Nabór wniosków w ramach Rządowego Programu „Dobry start”

„Dobry start” – obejmuje wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł dla każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny, niezależnie od dochodu rodziny.

Komu przysługuje 300+

Czytaj więcej: Nabór wniosków w ramach Rządowego Programu „Dobry start”

Zmiany organizacyjne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej

Od dnia 7 czerwca br. Zespół Świadczeń Rodzinnych realizujący sprawy z zakresu świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego i świadczeń wychowawczych Rodzina 500 Plus zostaje przeniesiony do pomieszczenia po Referacie ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy Urzędu Gminy Dobra przy ul. Granicznej 24a - wejście jak do punktu informacyjno-konsultacyjnego Powiatowego Urzędu Pracy.

Otrzymane pomieszczenie wraz z zapleczem socjalnym i wyposażeniem jest pomieszczeniem obszernym i przestronnym i zapewne wpłynie na poprawę komfortu pracy pracowników i obsługę interesantów. Pracownicy socjalni Ośrodka przeniosą się do pomieszczenia do tej pory zajmowanego przez Zespół Świadczeń Rodzinnych – wejście jak do lekarza Rodzinnego.

Czytaj więcej: Zmiany organizacyjne w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej

Szkoła dla rodziców - kolejna edycja bezpłatnych warsztatów

Warsztaty „Jak wychować i nie zwariować” są metodą pracy w obszarze pozytywnego rodzicielstwa i wychowania bez przemocy. Kierowane są w szczególności do rodziców nastolatków. Wychodząc z założenia, że wystarczająco dobry rodzic, to taki który posiada wiedzę o rozwoju dziecka, umiejętności pozytywnego motywowania i dyscyplinowania dziecka, jest wrażliwy na jego potrzeby oraz radzi sobie z własnym stresem i trudnymi uczuciami związanymi z rodzicielstwem; chcemy, aby warsztaty dawały rodzicom-uczestnikom możliwość uzyskania wsparcia psychologicznego, odreagowania trudnych emocji i stresu, poszerzenia wiedzy i umiejętności wychowawczych, uzyskania praktycznych wskazówek, rozwinięcia kompetencji osobistych i rodzicielskich. Umiejętności, które w trakcie warsztatów w sposób praktyczny będą rozwijać rodzice, opierają się na technikach poznawczo-behawioralnych.

Warsztaty są świetną okazją do poznania innych rodziców w podobnej sytuacji życiowej oraz odetchnięcia od codziennych obowiązków. Rodzice pracują, bawią się, przyglądają się sobie samym i zaczynają lepiej rozumieć siebie i swoje dziecko.

Czytaj więcej: Szkoła dla rodziców - kolejna edycja bezpłatnych warsztatów

„Mała Pisanka – Wielka Radość”

We wtorek, 27 marca z okazji Świąt Wielkanocnych pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej wzorem lat ubiegłych zrealizowali projekt pn. „Mała Pisanka – Wielka Radość”.

Podobnie jak w latach ubiegłych udział w projekcie wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Uczniowie klasy III B wraz z nauczycielką p. Karoliną Aptowicz przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, które następnie przekazały osobom starszym i samotnym z terenu gminy Dobra.

Czytaj więcej: „Mała Pisanka – Wielka Radość”

Paczka Świąteczna

Ponad 90 paczek przygotowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej trafi do najuboższych mieszkańców naszej Gminy, przed świętami Bożego Narodzenia. We wsparcie akcji włączyła się korporacja taksówkarska Mix-Taxi, która przekazała dodatkowe środki finansowe na ten cel.

- Paczki adresowane są do najuboższych mieszkańców z terenu naszej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych – mówi Krystyna Ryszkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

Czytaj więcej: Paczka Świąteczna

Z przedświąteczną wizytą u seniorów z gminy Dobra

W czwartek, 14 grudnia pracownice socjalne Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej wraz z uczniami 1-klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, odwiedziły seniorów z przedświąteczną wizytą. Były życzenia, kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych oraz miła atmosfera.

Od kilku już lat pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z uczniami Szkół Podstawowych z terenu gminy Dobra odwiedzają osoby starsze, często samotne w ich domach w okresie przedświątecznym.

Czytaj więcej: Z przedświąteczną wizytą u seniorów z gminy Dobra

Wypłata świadczeń w miesiącu grudniu od 20-go do końca miesiąca!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej informuje, iż wypłata świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń wychowawczych 500+, zasiłków rodzinnych i z funduszu alimentacyjnego w miesiącu grudniu br. nastąpi w terminie od 20-go do końca miesiąca.

Czytaj więcej: Wypłata świadczeń w miesiącu grudniu od 20-go do końca miesiąca!

Klauzula Informacyjna RODO

Klauzula informacyjna - dla osób, od których pozyskiwane są dane
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej – w związku z obowiązkiem wynikającym z RODO

>> pobierz dokument <<

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!